KONST / Ramar / Ram 4572211
*
nr 457 2211
Ram
med oljetryck, 73 x 89
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2007
kl 17:59:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/3 17:12:55
1
1.500 kr
18/3 17:22:03
2
1.500 kr
18/3 17:32:17
2
1.800 kr
18/3 17:34:48
1
Vinnande bud
18/3 17:36:51
1
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02
*
Ram
nr 457 2211
Ram
med oljetryck, 73 x 89
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/3 17:12:55 | 1 | 1.500 kr |
18/3 17:22:03 | 2 | 1.500 kr |
18/3 17:32:17 | 2 | 1.800 kr |
18/3 17:34:48 | 1 | Vinnande bud |
18/3 17:36:51 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljetryck ram ramar
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:29 -
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bland annat royal copenha..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:27 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:57
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:02